AUTOR
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Klaster HA (Proxmox + Ceph)

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Klaster bez komplikowania... W ramach tego szkolenia pokażę Ci, że uruchomienie klastra nie jest takie trudne jak się wydaje. Wykorzystamy oprogramowanie Proxmox + Ceph. Dwa, świetne rozwiązania. Do tego... całkowicie darmowe.
Wyjaśnię Ci jak działają klastry wysokiej dostępności. Następnie pokażę Ci uruchomienie i zarządzanie klastrem. Nauczysz się obsługi, rozwiązywania problemów oraz archiwizacji.

Szkolenie dedykowane jest osobom początkującym.

POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Lekcje DEMO:

KIM JEST AREK SICZEK?

Arek Siczek

Właściciel firmy IT, Twórca Kursów Online, Promotor Zabbixa

 • W branży IT od 16 lat. Zaczynałem pracę w IT w 2006 roku. Od 2012 roku prowadzę BLOG informatyczny ASKomputer
 • Od 2012 roku rozwijam firmę IT, która pomogła już kilkudziesięciu przedsiębiorstwom. Na łamach mojego bloga Askomputer regularnie dzielę się wiedzą i spostrzeżeniami na tematy technologiczne.
 • Wśród firm z którymi współpracowałem znajdują się Lafarge Cements, LafargeHolcim Dr Irena Eris, PepsiCo Inc., WWF, Proama, Medikar czy ambasada USA.
 • Ze szczególnym wyróżnieniem wspominam współpracę z Lafarge. Do moich zadań należało wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury informatycznej. Firma posiadała 700 serwerów do monitorowania. Postawiłem na system Zabbix. Rozwiązanie sprawdziło się na tyle dobrze, że zaproponowano mi wdrożenie tego samego systemu w innych krajach. Tym razem padło na Datacenter w RPA. Zostałem mianowany jako Project Manager przedsięwzięcia.
 • Monitorowanie systemów informatycznych to zagadnienie z którym miałem do czynienia niemal z każdej strony. Zarówno jako użytkownik, administrator, wdrożeniowiec jak i project manager wdrożenia systemu. A to oznacza, iż spokojnie mogę podjąć temat zaprojektowania najlepszego środowiska do monitoringu IT.
 • Od wielu lata staram się promować zagadnienia monitoringu IT. Głównie w ramach oprogramowania Zabbix. Już w 2015 roku mój zespół otrzymał nagrodę za najbardziej Innowacyjny Produkt na Gali Złotych Puzzli Outsourcingu. Było to rozwiązanie oparte o monitoring IT.
 • Jestem autorem sprzedawanego od 2016 roku Poradnika Administratora Systemu Zabbix. Obecnie jest dostępna druga edycja oparta o Zabbix w wersji 4.4.

PRZEDSTAWIAM KURS "BUDOWA KLASTRA HIGH AVAILABILITY W PROXMOX"

Główne zagadnienia kursu:

 • podstawy działania klastrów i HA
 • uruchomienie klastera High Availability w Proxmox
 • działanie CEPH (monitor, OSD, Pool)
 • konfiguracja klastra z użyciem Ceph w Promox
 • obsługa na systemie Debian
 • migracja serwerów wirtualnych w obrębie klastra
 • LIVE migration (zachowanie ciągłości działania)
 • Zaawansowana obsługa
 • Rozwiązywanie problemów
kurs-proxmox

Czy chcesz nauczyć się praktycznej i umiejętności, która sprawi, że Twoje serwery będą działać bez przerwy?

Praktyczne podejście

Czy masz chęć zdobyć praktyczną i przydatną umiejętność, która pozwoli Ci znaleźć lepszą pracę i jednocześnie zarabiać lepsze pieniądze? Czy chcesz się nauczyć uruchamiania serwerów w klastrze? Dzięki temu, awaria jednego serwera nie spowoduje przestoju w firmie.

W kursie skupiam się maksymalnie na praktycznym podejściu. Tym samym, teorię ograniczamy do koniecznego minimum. Pozwoli Ci to zastosować wiedzę w prawdziwych wdrożeniach i pracy.

Klaster bez strachu

Bardzo często słyszę, że Proxmox i Ceph są trudny. Osoby z takimi umiejętnościami mają większe szanse na zdobycie pracy podczas rekrutacji. Mimo wszystko, wiele osób nie potrafi się odnaleźć w pracy z klastrem.

Początkujący z tematem czują się przytłoczeni ogromem wiedzy jaki muszą opanować, by wszystko zrozumieć.

Kiedyś miałem dokładnie takie same przemyślenia. Mimo iż pracuję z klastrami od 2012 roku to jednak nie uniknąłem błędów

Poznasz cały proces

Kurs to kompletna droga: Od Zera Do Bohatera.

Zawarłem w nim to co działa i co faktycznie jest potrzebne podczas uruchomienia klastra. Dzięki temu oszczędzisz bardzo dużo czasu i unikniesz błędów.

Zakres programu

Przygotowałem program, który pomoże Ci w całym procesie. Skupimy się na jak najbardziej praktycznym podejściu.

W kursie nauczysz się tego co ja doświadczyłem przez ostatnie lata. Pozwoli Ci to zaoszczędzić całą masę czasu i pieniędzy. Jednocześnie, osiągniesz szybsze rezultaty ze swojej wiedzy.

CO OTRZYMAJĄ STUDENCI? 

👉 Skondensowaną dawkę wiedzy. Czysta praktyka. Skupimy się na konkretach. Uruchomimy klaster w oparciu o system Proxmox. Pigułka wiedzy dla osób, którzy czują się przytłoczone ogromem funkcjonalności.

👉 Pokażę Ci to, co musisz znać i umieć, by skutecznie uruchomić klaster do wirtualizacji. W kursie skupiam się maksymalnie na praktycznym podejściu. Tym samym, teorię ograniczamy do absolutnego minimum, które pozwali Ci zastosować wiedzę w prawdziwych wdrożeniach.

👉 Dowiesz się jak uruchomić klaster, migrować serwery pomiędzy nodami oraz zapewnić bezawaryjność. Uchroni to Twoją sieć i firmę przed przestojami.

👉 Pokażę Ci drogę od zera. Dzięki szkoleniu zrozumiesz dokładnie jak zaprojektować i wdrożyć system.

👉 W kursie prezentuję wiedzę, która pozwoliła mi zbudować swoją karierę w branży IT. Znajomość budowania klastrów już na samym starcie pozwoliła mi wyprzedzić innych kandydatów podczas rekrutacji. Dodatkowo, zapewniła mi udział w kluczowych wdrożeniach w firmie oraz szybki awans.

👉 Podczas szkolenia przeprowadzę Cię przez cały proces budowy systemu wysokiej dostępności . Na potrzeby zamieszczonego materiału stworzysz własne laboratorium z trzema serwerami, a następnie połączysz je w klaster HA.

👉 Przejdziesz przez proces pod okiem swojego doświadczonego trenera, który wyjaśni każdy etap procesu i pomoże w przypadku problemów.  

👉 Konsultacje z trenerem.

👉 Ebook "Poradnik Administratora Systemu Zabbix"

👉 Gotowe szablony i skrypty.

👉 Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

CZY JEST INNA DROGA?

Oczywiście!

Możesz testować i próbować różnych technik, które przeczytasz na wielu blogach i zobaczysz na YouTube. Nie wszystko jednak działa zgodnie z najnowszymi wersjami systemów.

W tym kursie dostaniesz sprawdzoną wiedzę, na bazie moich doświadczeń. Wystarczy powtórzyć kolejne kroki i zastosować u siebie. Dzięki temu oszczędzisz ogromną liczbę godzin poświęconą na testy i błędy.

SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

Z czego składa się kurs?

Uwaga! Kurs żyje (i żyć będzie) - nie wykluczam aktualizacji, dogrywania nowych modułów, lekcji oraz dodawania kolejnych materiałów - ostateczny kształt programu (o ile kiedykolwiek będzie "ostateczny") może ulegać zmianie.

Moduł 1: Budowa Środowiska

Klaster

Omówienie zasady działania klastra. Co to jest i jakie przynosi korzyści?

Jak To Działa?

Wyjaśnienie zasady działania klastra.

Przygotowanie Nodów

W tej części pokażę Ci jakie ustawienia i parametry powinieneś ustawić na swoich serwerach, by klaster działał bez błędów.

Instalowanie Serwerów Klastra

Instalacja wszystkich serwerów wymaganych do uruchomienia klastra.

Moduł 2: Wdrożenie

Uruchomienie Klastra

Instalacja i uruchomienie klastra.

Fencing

Omówienie zasady działania i użycia mechanizmu fencing w klastrze.

Dodanie Serwerów Do Klastra

Dodajemy nowe serwery do działającego klastra.

Wysoka Dostępność

Zasada działania i użycie wysokiej dostępności (high availability).

Usunięcie I Dodanie Noda

Zajmiemy się bezpiecznym usunięciem serwera z klastra. Ważne jest, by zrobić to umiejętnie. Dzięki temu masz pewność, że klaster będzie pracował stabilnie i nieprzerwanie.

Migracja Między Węzłami

Bezpieczne przenoszenie maszyn bez przerwy w działaniu.

Przygotowanie Do Ceph

Zajmiemy się przygotowaniem serwerów do uruchomienia w ramach klastra Ceph.

Instalacja Ceph

Instalacja klastra Ceph.

Usunięcie Klastra

Wyłączenie i usunięcie działającego klastra.

Ceph

Wyjaśnienie zasady działania klastra Ceph.

Konfiguracja Ceph

Konfiguracja klastra Ceph, krok po kroku.

Elementy Ceph

Omówienie elementów klastra Ceph.

Moduł 3: Zaawansowana Obsługa

HA i Replikacja

W tej części zajmiemy się replikacją danych w ramach klastra wysokiej dostępności.

Live Migration

Symulacja awarii jednego węzła w klastrze i przełączenie serwera na drugi węzeł bez przerwania pracy.

Pools

Zarządzanie logicznymi partycjami.

Grupy Placement

Obsługa dystrybucji danych.

RBD

Zarządzanie blokami.

OSD

Obsługa OSD.

CRUSH

Wyjaśnienie działania algorytmu przechowywania danych.

Rozwiązywanie Problemów

Rozwiązywanie problemów z klastrem.

Problemy z wydajnością

Rozwiązywanie problemów z wydajnością działania klastra

Backup

Archiwizacja i kopie zapasowe Proxmoxa oraz Ceph

Podsumowanie Wiedzy

Podsumowanie wiedzy i wykonanie testu podsumowującego wiedzę.

Zakończenie

Zakończenie szkolenia i przyznanie certyfikatu uczestnictwa.

DO TEJ PORY ZAUFALI NAM:

NASZA GWARANCJA:

POKOCHAJ KURS LUB ZWRACAMY PIENIĄDZE

Ten kurs to unikalna i praktyczna wiedza zdobyta na doświadczeniach Arka i jego zespołu.

Materiał został przygotowany tak, by dawać 10x więcej wartości niż oczekujesz. Zdaję sobie jednak sprawę, że możesz mieć obawy i wątpliwości. Dlatego biorę na siebie całe ryzyko Twojej decyzji. Daję Ci 30 dni GWARANCJI SATYSFAKCJI liczonej od momentu zakupu dostępu do kursu. Masz 30 dni na przekonanie się, jak unikalna i wartościowa dla Ciebie będzie ta wiedza oraz jak wiele może zmienić się w Twoim życiu i pracy.  

Jeśli w ciągu 14 dni od momentu opłacenia dostępu do kursu z jakiegoś powodu uznasz, że nie jesteś zadowolony/a, napisz na adres arek@asdevops.pl, a otrzymasz zwrot 100% wpłaconych pieniędzy.  

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Co dokładnie znajdę w kursie? Kompletny poradnik Od A Do Z. Kurs przedstawia praktyczne wdrożenie i wykorzystanie klastra wysokiej dostępności. Wszystko z użyciem systemu Proxmox oraz Ceph.

Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa? Kurs zostanie po opłaceniu dostępu. Możesz rozpocząć od razu lub zacząć w wybranym przez siebie czasie. Możesz przechodzić go tak szybko jak chcesz. Otrzymasz dostęp nagrań video i wszystkich materiałów.

Czy muszę zakupić dodatkowe oprogramowanie? Nie. Wszystkie lekcje wykonujemy z wykorzystaniem bezpłatnych licencji systemu Proxmox.

Jaką formę będzie miał kurs?

Jeżeli chodzi o formę zajęć to działa to na zasadzie… Netflixa. Nagrania przechodzisz w dowolnej przez Ciebie chwili. Na koniec każdego modułu jest praca domowa. Jeżeli podzielisz się wynikami to oceniam ją ja lub członek mojego zespołu.

Uczysz się tak jak chcesz. Możesz zacząć dziś i przejść wszystko od razu lub rozłożyć naukę na kilka dni. Możesz też się wstrzymać i zacząć naukę w wygodnym dla Ciebie terminie.

Co jeśli nie jestem zadowolony z kursu? Jeżeli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie, to otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz zgłosić się o zwrot lub zrezygnować z niego. Masz na to 14 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na arek@asdevops.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

Czego potrzebuję, aby wynieść z kursu jak najwięcej? Potrzebujesz podążać za moimi krokami. Pokażę Ci wszystko od A do Z. Od instalacji i konfiguracji, przez tworzenie własnego klastra wysokiej dostępności.

Czy dostanę cały kurs od razu? Tak. Całość otrzymasz po opłaceniu zamówienia.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu ? Otrzymasz dostęp do kursu na rok. Jest to wystarczający okres czasu, by przejść cały zakres nawet kilkanaście razy :)

Czy otrzymam fakturę? Tak, za zakup otrzymasz fakturę VAT 23%. Faktura zostanie wysłana na Twój adres e-mail podany podczas zamówienia.

Co jeżeli mam z czymś problem lub coś jest niejasne? Napisz na adres email: kontakt@asdevops.pl

Jestem początkujący. Czy kurs jest dla mnie?

Tak. Dzięki kursowi nie popełnisz błędów początkującego. Świadomie wystartujesz z klastrem. Wymagana jest wiedza z zakresu działania, konfiguracji i administracji serwerem Linux.