AUTOR

Monitoring Linux z wykorzystaniem Zabbix 6

POINFORMUJ O STARCIE KURSU

Autor

Arek Siczek

Jestem właścicielem firmy IT, blogerem, promotorem Linuksa oraz trenerem IT. Posiadam 16-letnie doświadczenie w branży.

Od 2012 roku prowadzę firmę IT, która pomogła już kilkudziesięciu przedsiębiorstwom. Na łamach mojego bloga ASkomputer regularnie dzielę się wiedzą i spostrzeżeniami na tematy technologiczne oraz biznesowe.

Z serwerami Linux miałem do czynienia niemal zawsze i wszędzie – zarówno jako użytkownik, administrator, wdrożeniowiec, jak i kierownik projektu wdrażania systemów. Oznacza to, iż spokojnie mogę podjąć temat zaprojektowania najlepszego środowiska IT, a także przelać zdobytą wiedzę na moich kursantów :-)

Od wielu lata staram się promować zagadnienia monitoringu IT, głównie w ramach oprogramowania Zabbix. Już w 2015 roku mój zespół otrzymał nagrodę za najbardziej Innowacyjny Produkt na Gali Złotych Puzzli Outsourcingu. Było to rozwiązanie oparte o monitoring IT.

Jestem autorem sprzedawanego od 2016 roku Poradnika Administratora Systemu Zabbix.

Firmy, z którymi współpracowałem to m.in. Lafarge Cements, LafargeHolcim Dr Irena Eris, PepsiCo Inc., WWF, Proama, Medikar czy ambasada USA.

Ze szczególnym wyróżnieniem wspominam współpracę z Lafarge. Do moich zadań należało wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury informatycznej. Firma posiadała 700 serwerów do monitorowania. Postawiłem na system Zabbix. Rozwiązanie sprawdziło się na tyle dobrze, że zaproponowano mi wdrożenie tego samego systemu w innych krajach. Tym razem padło na Datacenter w RPA. Zostałem mianowany Project Managerem przedsięwzięcia.

PRZEDSTAWIAM KURS „MONITOROWANIE LINUX Z WYKORZYSTANIEM ZABBIX 6”

Główne zagadnienia kursu:

  • monitoring Red Hat, Ubuntu, Debian
  • monitorowanie kluczowych zasobów serwera
  • monitorowanie usług
  • monitoring ruchu sieciowego
  • monitorowanie Dockera, maszyn wirtualnych, NGINX
  • wykrywanie podejrzanych prób połączeń
  • kontrola dostępu do danych
kurs-proxmox

Czy chcesz nauczyć się praktycznej i przydatnej umiejętności, która pozwoli Ci monitorować i zabezpieczyć Twoje serwery? 

Praktyczne podejście

Czy masz chęć zdobyć praktyczną i przydatną umiejętność, która pozwoli Ci znaleźć lepszą pracę i jednocześnie zarabiać lepsze pieniądze? Czy chcesz się nauczyć monitorowania serwerów Linux? W kursie skupiam się maksymalnie na praktycznym podejściu. Tym samym teorię ograniczamy do koniecznego minimum. Pozwoli Ci to zastosować wiedzę w prawdziwych wdrożeniach i pracy.

Zabbix bez strachu

Bardzo często słyszę, że Zabbix jest trudny. Osoby z taką umiejętnością mają większe szanse na zdobycie pracy podczas rekrutacji. Mimo wszystko wiele osób nie potrafi się odnaleźć w pracy z monitoringiem.

Początkujący z tematem czują się przytłoczeni ogromem wiedzy, jaki muszą opanować, by wszystko zrozumieć.

Kiedyś miałem dokładnie takie same przemyślenia. Mimo iż pracuję z Zabbixem od 2012 roku, to jednak nie uniknąłem błędów. Ty możesz :-) 

Wartościowe umiejętności

Przez ostatnie lata:

👉 Przetestowałem ogromną liczbę konfiguracji oraz planów monitorowania infrastruktury.

👉 Spędziłem miesiące na analizowaniu, które triggery (wyzwalacze) i powiadomienia pomagają działom IT, a które powodują niepotrzebne zamieszanie.

👉 Nauczyłem się selekcjonować oraz tworzyć własne czujki, wyzwalacze oraz szablony.

👉 Opanowałem prezentację danych i wykresy do perfekcji.

Poznasz cały proces

Kurs to kompletna droga: Od Zera Do Bohatera.

Zawarłem w nim to, co działa i co faktycznie jest potrzebne podczas monitorowania serwerów Linux. Dzięki temu oszczędzisz bardzo dużo czasu i unikniesz błędów.

Zakres programu

Przygotowałem program, który pomoże Ci w całym procesie. Skupimy się na jak najbardziej praktycznym podejściu.

W kursie nauczysz się tego co ja doświadczyłem przez ostatnie lata. Pozwoli Ci to zaoszczędzić całą masę czasu i pieniędzy. Jednocześnie osiągniesz szybsze rezultaty ze swojej wiedzy.

CO OTRZYMAJĄ STUDENCI? 

👉 Skondensowaną dawkę wiedzy. Czysta praktyka. Skupimy się na konkretach. Czysty monitoring serwerów Zabbix dla osób, które czyją się przytłoczone ogromem funkcjonalności oferowanych w systemach do monitoringu.

👉 Pokażę Ci to, co musisz znać i umieć, by skutecznie monitorować serwery Linux.

👉 Dowiesz się jak monitorować i wykrywać błędy, zagrożenia oraz anomalie na serwerach Linux. Uchroni to Twoją sieć przed awarią.

👉 Pokażę Ci drogę od zera. Dzięki szkoleniu zrozumiesz dokładnie, jak zaprojektować i wdrożyć monitoring.

👉 W kursie prezentuję wiedzę, która pozwoliła mi zbudować swoją karierę w branży IT. Znajomość Zabbix już na samym starcie pozwoliła mi wyprzedzić innych kandydatów podczas rekrutacji. Dodatkowo zapewniła mi udział w kluczowych wdrożeniach w firmie oraz szybki awans.

👉 Podczas szkolenia przeprowadzę Cię przez cały proces budowy systemu monitoringu infrastruktury informatycznej. Na potrzeby zamieszczonego materiału stworzysz własne laboratorium z pełną infrastrukturą sieci, a następnie wdrożysz najlepszy standard monitoringu.

👉 Przejdziesz przez proces pod okiem swojego doświadczonego trenera, który wyjaśni każdy etap procesu i pomoże w przypadku problemów.  

👉 Konsultacje z trenerem.

👉 Ebook „Poradnik Administratora Systemu Zabbix”.

👉 Gotowe szablony i skrypty.

CO JESZCZE OTRZYMAJĄ STUDENCI? 

👉 Otrzymasz skrypty pomagające we wdrożeniu wielu dodatkowych funkcjonalności.

👉 Otrzymasz pliki konfiguracyjne dostosowane przeze mnie.

👉 Otrzymasz „Poradnik Administratora Systemu Zabbix”, który dokładnie wyjaśnia monitorowanie środowiska IT.

👉 Otrzymasz ebook „Ogarnij Ansible” z poradami i ćwiczeniami, które pomogą Ci zautomatyzować Twoją pracę.

👉 Konsultacje ze mną.

👉 Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

➡️ Wszystkie elementy można dostosować do własnych potrzeb i wykorzystać!

CZY JEST INNA DROGA?

Oczywiście!

Możesz testować i próbować różnych technik, o których przeczytasz na wielu blogach i zobaczysz na YouTube. Nie wszystko jednak działa zgodnie z najnowszymi wersjami systemów.

W tym kursie dostaniesz sprawdzoną wiedzę, na bazie moich doświadczeń. Wystarczy powtórzyć kolejne kroki i zastosować u siebie. Dzięki temu oszczędzisz ogromną liczbę godzin poświęconą na testy i błędy.

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO! OTO CO OTRZYMASZ!

kurs-zabbix-linux

Z czego składa się kurs?

Uwaga! Kurs żyje (i żyć będzie:) - nie wykluczam aktualizacji, dogrywania nowych modułów, lekcji oraz dodawania kolejnych materiałów - ostateczny kształt programu (o ile kiedykolwiek będzie „ostateczny”) może ulegać zmianie.

Moduł 1

Moduł 2

Wdrożenie Środowiska

Instalacja
Monitorowanie Ubuntu, Debiana i Red Hat
Uruchomienie Monitoringu
Zabbix Agent
Domyślne Szablony
Itemy I Wykresy

Monitorowanie Zasobów

W tym module nauczysz się monitorować dostępność oraz kluczowe zasoby serwera jak:
Pamięć RAM
Wykorzystanie Procesora
Dyski

Moduł 3

Moduł 4

Monitorowanie Usług I Aplikacji

Monitorowanie Usług

Monitorowanie Zasobów

Nginx

Serwery Wirtualne

Docker

Sieci Na Linuxie

Monitoring Ruchu Sieciowego

Monitoring Połączeń Sieciowych

Wykresy I Dane Przyrostowe

Moduł 5

Moduł 6

Bezpieczeństwo

Podejrzane Próby Połączeń I Przeciwdziałanie

Monitorowanie Dostępu Do Danych

Discovery Portów  I Urządzeń W Sieci

Alarmy I Powiadomienia | Discovery

Triggery

Powiadomienia

Obróbka Zwracanych Przez Czujki Wartości

Wykonywanie Zdalnych Poleceń Za Pomocą Zabbix

Discovery

DO TEJ PORY ZAUFALI NAM:

NASZA GWARANCJA:

POKOCHAJ KURS LUB ZWRACAMY PIENIĄDZE

Ten kurs to unikalna i praktyczna wiedza zdobyta na doświadczeniach moich i mojego zespołu.

Materiał został przygotowany tak, by dawać 10x więcej wartości, niż oczekujesz. Zdaję sobie jednak sprawę, że możesz mieć obawy i wątpliwości. Dlatego biorę na siebie całe ryzyko Twojej decyzji. Daję Ci 7 dni GWARANCJI SATYSFAKCJI liczonej od momentu zakupu dostępu do kursu. Masz 7 dni na przekonanie się, jak unikalna i wartościowa dla Ciebie będzie ta wiedza oraz jak wiele może zmienić się w Twoim życiu i pracy.  

Jeśli w ciągu 7 dni od momentu opłacenia dostępu do kursu z jakiegoś powodu uznasz, że nie jesteś zadowolony/a, napisz na adres arek@asdevops.pl, a otrzymasz zwrot 100% wpłaconych pieniędzy.  

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Co dokładnie znajdę w kursie? Kompletny poradnik Od A Do Z. Kurs przedstawia praktyczne wykorzystanie systemu Zabbix. Dołączając, zyskasz cały zakres wiedzy, jaki musisz mieć, by monitorować serwery Linux. Program został oparty o realne wdrożenia i doświadczenia autora kursu. Ma służyć jako Twoje laboratorium oraz poligon doświadczalny odzwierciedlający 1:1 IT w firmie!

Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa? Kurs zostanie udostępniony po opłaceniu. Szkolenie trwa kilka godzin. Możesz rozpocząć od razu lub zacząć w wybranym przez siebie czasie. Możesz przechodzić go tak szybko, jak chcesz. Otrzymasz dostęp nagrań wideo i wszystkich materiałów.

Czy muszę zakupić dodatkowe oprogramowanie? Nie. Wszystkie lekcje wykonujemy z wykorzystaniem bezpłatnych licencji systemów Zabbix oraz Linux.

Jaką formę będzie miał kurs?

Jeżeli chodzi o formę zajęć, to działa to na zasadzie… Netflixa. Nagrania przechodzisz w dowolnej przez Ciebie chwili. Na koniec każdego modułu jest praca domowa. Jeżeli podzielisz się wynikami, to oceniam ją ja lub członek mojego zespołu.

Uczysz się tak, jak chcesz. Możesz zacząć dziś i przejść wszystko od razu, by po dwóch tygodniach mieć w pełni opanowany system na poziomie administratora. Możesz też przechodzić każdy tydzień po kolei i taką metodę rekomenduję. Możesz też się wstrzymać i zacząć naukę w wygodnym dla Ciebie terminie.

Co jeśli nie jestem zadowolony z kursu? Jeżeli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie, to otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz zgłosić się o zwrot lub zrezygnować z niego. Masz na to 30 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na arek@asdevops.pl, a zwrócę Ci 100% pieniędzy.

Czego potrzebuję, aby wynieść z kursu jak najwięcej? Potrzebujesz podążać za moimi krokami. Pokażę Ci wszystko od A do Z. Od instalacji i konfiguracji, przez tworzenie własnych ustawień oraz skryptów. Znajdziesz tu nawet dobre praktyki, częste błędy.

Czy dostanę cały kurs od razu? Tak. Całość otrzymasz od razu.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu ? Otrzymasz dostęp do kursu na rok. Jest to wystarczający okres czasu, by przejść cały zakres nawet kilka razy :)

Czy otrzymam fakturę? Tak, za zakup otrzymasz fakturę VAT 23%. Faktura zostanie wysłana na Twój adres e-mail podany podczas zamówienia.

Co jeżeli mam z czymś problem lub coś jest niejasne? Napisz na adres email: arek@asdevops.pl

Jestem początkujący. Czy kurs jest dla mnie?

Tak. Dzięki kursowi nie popełnisz błędów początkującego. Świadomie wystartujesz z Monitoringiem Linux. Wymagana jest wiedza z zakresu działania, konfiguracji i administracji serwerem Linux.